Amphora 15.6 versioonijuhend
- Versioon 15.6.0
- Lisafailide PDF-iks konverteerimise tugi Dokumendid moodulis
- Parandatud järje menetluse/delegeerimise edasi suunamine
- Veateate (Server error) kuvamine muudetud
- Edastused paneelis failide krüpteerimine
- Parandatud Superuser-i režiimis objektide kuvamine
- GovSSO autentimise parandused/muudatused
- Dokumendi kirjutamise vormide parandused
- Uus raport "Kõik välise osapoole poolt lõpetamata ülesanded"
- Muud muudatused
Versioon 15.6.0
Lisafailide PDF-iks konverteerimise tugi Dokumendid moodulis
Versioonis 15.6.0 on loodud võimalus lisafaile PDF-iks konverteerida. Varasemalt oli selline võimalus ainult Dokumentide moodulis. Lisafailide paneelis on nüüd võimalik konverteerida erineva formaadiga faile (näiteks .docx, .rtf) PDF-iks. Võimalik on konverteerida ainult PDF formaati, teised formaadid ei ole toetatud.
Enne konverteerimist tuleb lisafailid laadida ning dokument salvestada. Peale seda tekib iga lisafaili reale Konverteeri PDF-iks link (v.a. PDF failid).
Vajutades lingile Konverteeri PDF-iks tekitab Amphora uue dokumendi versiooni. See sündmus on nähtav ka ajaloo paneelil koos konverteeritud lisafaili nimetusega. Peale konverteerimist ei ole vaja dokumenti eraldi salvestada.
Lisainfo lisafailide konverteerimise kohta:
- Kui dokumendil on olemas allkirjakonteiner, kus asub algse formaadiga (näiteks .docx .rtf) lisafail, siis peale lisafaili konverteerimist jääb allkirjakonteiner alles.
- Kui menetlusega/delegeerimisega on allkirjastamiseks saadetud teise formaadiga lisafailid (näiteks .docx .rtf), siis peale nende PDF-iks konverteerimist ei lisa Amphora konverteeritud faile allkirjastamisel allkirjakonteineri sisse.
** Selle arenduse teostamist toetas Amphora klient Harku Vallavalitsus. ** ** Täname! **
Parandatud järje menetluse/delegeerimise edasi suunamine
14.7 versioonis lisandus tingimusega järje menetluse/delegeerimise funktsionaalsus. Täpsemalt selle kohta saate lugeda SIIN.
Hiljuti tuli välja viga, mis oli seotud järje menetluse/delegeerimise edasi suunamisega. Nimelt kui suunati edasi järje menetlus/delegeerimine (mitte algne menetlus/delegeerimine), siis edasi suunatud menetlus/delegeerimine loodi staatusega “Ootel” ning see staatus ei muutunud. Kasutaja, kellele ülesanne suunati, ei saanud teavitust ega näinud seda ülesannet enda paneelis Suunamised.
Selles versioonis on see viga parandatud. Edasi suunatud menetlus/delegeerimine muutub kohe aktiivseks (“Ootel” staatuse asemel on menetluse/delegeerimise aktiveerimise kuupäev), Amphora saadab teavituse kasutajale ning ülesanne muutub nähtavaks paneelis Suunamised.
Veateate (Server error) kuvamine muudetud
Varasemates versioonides oli kasutajate jaoks probleemiks Amphora veateate kuvamine (Server Error). Viga võis tekkida mõne konkreetse tegevuse tagajärjel ning Amphora kuvas selle veateate tervele ekraanile. Tihti peale veateate kuvamist ei olnud enam võimalik Amphorat lahti teha ning tööd jätkata.
Selles versioonis on selliste veateadete kuvamine muudetud. Nüüd kuvatakse neid veateateid eraldi kastis ning see ei sega Amphoras edasi töötamist. Vea kastis on kaks nuppu - Tagasi avalehele ning Tagasi sisselogimislehele. Lisaks logib Amphora kõik veateated.
Superkasutajatele (superuser) kuvab Amphora vea puhul nii vea selgitava teksti kui ka meetodid, mis olid kutsutud enne vea tekkimist (tehniline info, mis aitab tuvastada vea - Stack Trace). Lisaks kuvatakse ka vea ID (ERROR_LOG_ID).
Tavakasutajatele kuvab Amphora ainult teate, et tekkis viga ning vea ID.
Kolme vea puhul kuvab Amphora tavakasutajatele ka vea kirjelduse.
- Failed to load viewstate - veateade võib tekkida siis, kui kasutaja teeb topeltkliki või kasutab Amphora väliseid nuppe (näiteks F5).
- Timeout expired - veateade tekib siis, kui mingi protsess võtab temale etteantud ajast rohkem aega.
- String or binary data would be truncated - veateade tekib siis, kui näiteks sisestanud väärtuse tähemärkide arv on suurem, kui lubatud. Selline veateade ilmub üsna harva, kuna paljudes kohtades oleme täiendavad kontrollid juba lisanud. Sellise veateate puhul tuleks pöörduda Amphora klienditoe poole.
NB! Klienditoe poole pöördumisel palume saata vea ID (ERROR_LOG_ID).
Edastused paneelis failide krüpteerimine
Dokumentide krüpteerimine aitab kaitsta failide sisu võõraste pilkude eest: krüpteeritud dokumente (laiendiga .cdoc) saavad oma ID-kaardiga avada ainult need, kellele on selleks luba antud. Kõigi teiste jaoks jääb dokumendi sisu kaitstuks.
Edastused paneeli kaudu e-kirja saatmisel on nüüd manuste krüpteerimise võimalus olemas. Edastuste loomisel suunaga “Välja”, on olemas linnukene Krüpteeri manused. Kui Krüpteeri manused linnukese valik on olemas, kuid see on keelatud (ei saa aktiveerida), siis see tähendab, et antud funktsionaalsus ei ole tellitud.
Selles versioonis on toetatud ainult isikukoodile krüpteerimine. Selleks, et krüpteeritud konteineri loomine õnnestuks, peab saajal olema korrektne isikukood. Edastuse salvestamisel on lisatud piirang, mis ei luba salvestada edastust, kus on “Krüpteeri manused” linnukene lisatud, aga saaja isikukood puudub. Kui tegu on vale isikukoodiga, siis E-kirja saatmisel kuvab Amphora vastava veateate.
Krüpteerida saab ka valikuliselt – näiteks valida dokumendist põhifail ja konkreetsed lisafailid, mida soovite edastada krüpteeritud kujul. Krüpteeritud konteinerite saatmine töötab ainult “e-post” edastamise viisiga ning ainult Edastused paneelis. Lisaks lisab Amphora e-kirja sisusse täiendava teksti. Vaikimisi tekst asub alumisel pildil, kuid seda teksti on võimalik muuta Admin - Tõlked all (võtmesõna - EncryptEmailFooter).
Tegu on tasulise teenusega, mille ühekordne maksumus on üks neljandik töötasust (hinna valem - 0.25*kuutasu). Tellida ning aktiveerida saab seda funktsionaalsust Lisateenused all.
Parandatud Superuser-i režiimis objektide kuvamine
Eelmises versioonis andis küll Superkasutaja (superuser) režiim kasutajale ligipääsu kõikidele keskkonna kataloogidele, kuid nendes kataloogides olevad objektid (dokumendid, kirjad, toimikud) ei olnud nähtavad. Selles versioonis parandasime selle probleemi. Edaspidi lisab Amphora Superkasutaja režiimis kasutajale kõikidele objektidele Administreerimise õiguse.
Sarnane probleem oli ka Arhiivi mooduli objektidega (arhiivitoimikud). Need ei olnud ka superuser-i režiimiga kasutajatele nähtavad.
Antud probleem esines ainult nendel kasutajatel, kellel puudusid allasutuste (teiste asutuste) õigused ning superuser-i režiim oli sisse lülitatud.
GovSSO autentimise parandused/muudatused
- Osades keskkondades ei avanud Amphora korrektse avaliku vaate linki (vasakus menüüs link Avalik vaade) kasutajatel, kes logisid sisse GovSSO kaudu. 15.6 versioonis on antud viga parandatud ning nüüd avab Amphora õige avaliku vaate lingi koos vaikimisi valitud asutusega.
- Iseteenindusportaalis on korda tehtud allkirjastamise nuppude kuvamine. Probleem esines siis, kui kasutaja logis sisse GovSSO kaudu Amphora sisekeskkonda ning seejärel avas vasakust menüüst Iseteenindusportaali (Iseteenindus link).
- Keskkondades, kus GovSSO autentimine on aktiveeritud ning ülejäänud autentimise nupud on peidetud, kuvatakse nüüd Iseteenindusportaali sisselogimise lehel lisaks “Riigi Autentimisteenus” nupule “Mobiil-ID” nupp. Tegime “Mobiil-ID” nupu nähtavaks selleks, et isikud saaksid probleemideta sisse logida Mobiil-IDga. “Riigi Autentimisteenus” kaudu Mobiil-IDga sisselogimine eeldab, et Amphorasse on lisatud isiku mobiilinumber. “Mobiil-ID” nupuga sisselogimisel isiku mobiilinumbrit ei kontrollita.
Dokumendi kirjutamise vormide parandused
Dokumendi kirjutamise vormis esinesid probleemid vastuse või järje koostamisel. Esiteks, kuvas Amphora alati vale ennustatava numbri, kuid peale salvestamist lisas Amphora dokumendile õige vastusdokumendi numbri. Teiseks, oli vaikimisi malli valik vigane. Mall oli küll valitud, kuid tekstiredaktor oli tühi (Dokumendi kirjutamise vormide mallid asuvad tekstiredaktoris). Mõlemad vead on 15.6 versioonis parandatud.
Uus raport "Kõik välise osapoole poolt lõpetamata ülesanded"
Selles versioonis on lisatud uus raport "Kõik välise osapoole poolt lõpetamata ülesanded", mis väljastab kõik välise osapoole (väline isik, Iseteenindusportaali ülesanne) lõpetamata ülesanded. Raporti tulemusi on võimalik filtreerida, sorteerida, gruppeerida ning eksportida Exceli, CSV, PDF ning DOC formaati. Raportis on järgmised veerud:
- Number - objekti number
- Pealkiri - objekti pealkiri
- Algataja - menetluse algataja nimi
- Täitja - välise osapoole nimi, kes ei ole ülesannet lõpetatuks märkinud
- Isikukood - välise osapoole isikukood
- Moodul - objekti moodul
- Vorm - vorm, millega on objekt registreeritud
- Alustatud - menetluse algne kuupäev
- Tähtaeg - menetluse tähtaeg
** Selle arenduse teostamist toetas Amphora klient Ahhaa. ** ** Täname! **
Muud muudatused
- Admin moodulis on eemaldatud Teenused link. Tegu oli aegunud funktsionaalsusega. Oli kasutusel DVK toimimise kontolliks, kuid DHX puhul seda vaja ei ole.
- Mailgun kaudu e-kirjade saatmine toetab nüüd ka teisi alamdomeene (enam ei ole kohustuslik eesliide "mg."). Selgus, et osadel domeenidel on see juba kasutusel ning seetõttu on vaja paindlikumat lahendust (amphora.ee näide => mg1.amphora.ee).
- Arvete konteeringu puhul on lisandunud võimalus esitada käibemaksu komaga (kaks kohta peale koma, nt 25,5%). Vajalik näiteks Soome arvete puhul.
- Asutuse seadetes (Admin - Asutuse seaded - GovSSO autentimise seadistus) GovSSO salasõna ei ole enam nähtav - kuvatakse ainult esimesed 3 sümbolit. Muudatus on tehtud turvalisuse kaalutlusel.
- Teleriki komponentide uuendus 2024.4.1114. Täpsemalt saab lugeda SIIN.
Viimati muudetud: 02. detsember 2024, 17:26:21